זוגיות במשבר

איך להתמודד עם משבר אמון בזוגיות?

חשוב מאד לא להשאר לבד עם המצוקה והקושי. ייעוץ זוגי מקצועי, של מטפל/ת זוגי/ת שאינ/ה מעורב/ת רגשית במשבר, עשוי בהחלט להיות לעזר. אמנם, לעיתים התחושה והרצון הראשוני הוא להתגבר בכוחות עצמנו על המשבר. בעיקר כאשר קיימת בושה מצד שני בני הזוג וכאשר בן הזוג שפגע חושש להתפס בעיני המטפל כמי שנתפס בקלקלתו. באופן טבעי, הרצון המובן הוא לבקש ולקבל סליחה מהנפגע ולהמשיך במהירות הלאה, מבלי להחשף בפני זרים ולהרגיש כמי שיושב על כס הנאשמים.
מניסיון של שנים, ועבודה עם מאות רבות של זוגות מודבר במשבר בעיקר סביב בגידה, ייעוץ זוגי מקצועי, הוא המענה הנכון, הקצר, ורצוי שעה אחת קודם הפיכת המשבר להרסני. טיפול בזמן אמת, סמוך למועד גילוי הרומן, עשוי לאפשר עבודה יעילה ומהירה יחסית, על הקשיים.
כאמור, נדרשת מבן הזוג הפוגע לבקש סליחה אמיתית וכנה מבן הזוג הנפגע. מנגד הנפגע אמור להיות מסוגל לקבל את הבקשה, גם עם עדין חש פגוע וכועס. בתהליך של טיפול זוגי, המטפל אינו מתייחסים לפוגע מתוך עמדה של שיפוט מוסרי, מכל סוג שהוא. עם התקדמות התהליך, ננסה להבין מה הם הגורמים לכשל הזוגי עליו אחראים שני בני הזוג.
מנגד, כאשר בני הזוג מנסים להמנע מפניה לטיפול זוגי, מתוך תקווה שהזמן ירפא את הפצעים, הם עלולים לגלות שהזמן לא רק שאינו מרפא פצעים שאינם מטופלים, אלא אף יוצר משקעים עמוקים שמובלים להתרחקות. אנו מאמינים אם כן כי פניה לייעוץ זוגי, בסופו של דבר, הנה הדרך הקצרה היעילה והטובה ביותר לשיקום הקשר הזוגי.