הדרכת הורים

מה זה הדרכת הורים?

הדרכת הורים באה לתת מענה על קושי ממוקד בתפקוד ההורי. במציאות בה אנו חיים ההורים חשופים למידע רב ולא אחת מוצאים את עצמם מאוד מבולבלים מול המידע הנ"ל.
בנוסף, במקרים לא מעטים ההורים חסרי אונים מול ילדיהם לגבי "מה נכון לעשות" ו"איך לנהוג".
מנגד נמצאים הילדים, שלא אחת מתמרנים את ההורים ומעצימים את חוסר האונים שלהם, וקיימית תחושה כי סמכות הורית נשחקת או נעלמת. הדרכת הורים אינה טיפול ארוך ומתמשך, זאת היא הכוונה מקצועית ושימוש בידע ובכלים בצורה יותר מבוקרת והחזרת הסמכות ההורית למשפחה. התחומים בהם תיכנס הדרכת הורים:פחד הורי מתפקוד , קשר הורה ילד, משפחה חד הורית- מבחירה או מאילוץ, חלוקת תפקידים בין הורים לילדים ובין הילדים עצמם, לידת אח חדש למשפחה, מעברים שונים של ילדים- גן בי"ס, מורה, דירה, בעיות שינה ואוכל, קנאת אחים, מריבות מרובות בין אחים.

תהליך ההדרכה

4

שלב רביעי – ישום ומעקב על הביצוע

3

שלב שלישי – הקנית כלים והצבת יעדים לפעולה

2

שלב שני – הקניית ידע לגבי ההתפתחות הילד

1

שלב ראשון – היכרות ואיבחון

הדרכת הורים – עד הבית

הדרכת הורים- בבית המשפחה

הדרכת הורים "סופר נני", מיועדת להורים אשר מעוניינים להקל על ההתמודדות היומיומית עם אתגרים שונים במסגרת המשפחתית במטרה לשפר את איכות החיים של המשפחה כולה.

איך זה עובד?

שיטת ההדרכה היא ייחודית מכיוון שהיא מתבצעת בבית המשפחה, תוך שילוב של תצפיות בבני המשפחה כולה והדרכה הניתנת להורים על סמך התצפיות. לכל משפחה נגזרת הדרכה המתאימה לצרכיה הייחודיים, תוך חיזוק ותמיכה במיומנויות הוריות בשילוב טכניקות פשוטות יחסית לשינוי דפוסי התנהגות.

תוך כמה זמן קורה השינוי?

התוכנית הטיפולית מורכבת מסדרה של כ-12-10 מפגשים המשלבים בתוכם תצפיות בבית המשפחה והדרכה להורים. ישנה אפשרות גם לייעוץ חד פעמי.